Dantų protezavimas | Centro „Denticija“
Registracija telefonu: +370 610 07 778
Denticijos klinikų kontaktaiKlinikos

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas šiandien neatsiejamas nuo moderniųjų technologijų, kurios leidžia pagaminti protezus, atitinkančius aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus. Mūsų klinikos pacientams nereikia rinktis tarp grožio ir kokybės – kiekvienas dantų protezas gali būti tiek estetiškas, tiek tvirtas ir kokybiškas.

Kokios priemonės naudojamos šiuolaikiniame dantų protezavime?

Gydymo metodai parenkami atsižvelgiant į paciento poreikius, lūkesčius ir norus. Egzistuoja dvi dantų protezų grupės: fiksuoti ir išimami protezai.

Fiksuoti protezai
iklotasužklotasĮklotai, užklotai. Skirti atstatyti šoninių dantų kramtomąjį paviršių arba jo dalį ir taip apsaugoti likusias danties silpnąsias struktūras nuo galimo skilimo. Šios restauracijos atliekamos naudojant metalą arba keramiką, todėl tai gali iki 75 % padidinti danties tvirtumą. Svarbu ir tai, kad užklotu, pagamintu iš keramikos, atstatytas mažo ar vidutinio dydžio danties vainikas estetiškai nesiskiria nuo natūralaus danties.
keramikos laminatės_centro denticijaKeramikos laminatės. Tai itin plonos (iki 0,3 – 0,5 mm storio) keramikos dantų plokštelės, specialiu cementu tvirtinamos prie išorinio danties paviršiaus. Laminatės puikiai tinka norintiems pakoreguoti danties ar dantų spalvą, formą, panaikinti tarpelius tarp dantų, norint ištiesinti kryptį pakeitusius, atkurti nuskilusius ar nudilusius dantis. Didžiausi privalumai, renkantis dantų protezavimą keramikos laminatėmis: dantys būna stipresni ir mažiau dėvisi nei plombinės medžiagos; laikui bėgant nesikeičia dantų saplva ir jie nepraranda blizgesio.
vainikėlisDantų vainikai. Apgaubia visą dantį iki pat dantenų krašto. Jie uždedami ant pažeisto (nuskilusio, įtrūkusio, nusidėvėjusio ir t. t.) danties. Dantų vainikai gaminami vienodo dydžio, atspalvio, formos kaip ir natūralūs dantys, todėl galėsite džiaugtis natūralia šypsena. Egzistuojant dideliam danties vainiko defektui, rekomenduojama dantis protezuoti metalo keramikos, cirkonio oksido keramikos ar bemetalės keramikos vainikais.
tiltasTiltai. Naudojami, kai netenkama vieno ar kelių greta augusių dantų. Gydymo metu nušlifuojami du greta esantys dantys, o prarasto danties (ar kelių dantų) tarpas užpildomas protezu. Paprastai tariant, ant atraminių dantų uždedamas dirbtinių dantų tiltas. Tiltinio protezo dėka atkuriamos prarastos dantų funkcijas: estetika, fonetika, tolygiai paskirstomos kramtymo jėgos.
protezai ant implantųProtezai ant implantų. Naudojami tada, kai paciento žandikaulyje nėra vieno ar keletos dantų. Esant pakankamam kaulo kiekiui į trūkstamo danties vieną galima įsriegti implantą. Fiksuojami ant implantų dantų protezai yra sutvirtinami specialiais fiksatoriais, esančiais ant implantų. Šiuolaikinėje odontologijoje tai yra geriausia, ką galima pasiūlyti pacientams, netekusiems savo dantų. Žinoma, dantų implantai kaina yra didesnė nei dantų tiltų, tačiau galutinis rezultatas džiugina net keletą dešimtmečių.
Išimami protezai

Išimami protezai, lyginant su fiksuotais protezais, pasižymi mažesniu komfortiškumu, tačiau kai nėra galimybės dėl įvairių priežasčių implantuotis, išimami protezai yra vienintelė išeitis.

Plokštelės. Kai burnoje yra vos keli dantys arba jų visai nebėra, plokštelių pagalba galima atstatyti prarastus dantis tiek viršutiniame tiek apatiniame žandikauliuose. Jos tiksliai priglunda prie alveolinio kaulo ir dantenų, todėl pacientas gali kramtyti, šypsotis, kalbėti, veido profilis yra žymiai gražesnis nei esant be dantų.

Elastinės plokštelės. Jos yra lanksčios, patvarios, beveik nepastebimos ir geriau laikosi burnoje. Šio tipo plokštelės gaminamos minkštu elastingu pagrindu ir lyginant su tradicinėmis atrodo estetiškiau bei yra patogesnės.

Lanko atraminiai protezai. Jie turi siauras ir labai plonas metalines juosteles: viršutiniame žandikaulyje – gomurinę, apatiniame – liežuvinę. Protezai yra fiksuojami prie likusių dantų apkabėlėmis ar užraktais. Lanko atraminiai protezai pasižymi trumpu adaptaciniu periodu ir jų fiksacija geresnė nei lyginant su plokšteliniais protezais.

Mūsų klinikoje dantų protezavimas kaina ir su tuo susijusios išlaidos pensijinio amžiaus žmonėms, vaikams iki 18 metų bei neįgaliesiems, kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą tvarką.