Dantų kanalų gydymas lazeriu | Centro „Denticija“
Registracija telefonu: +370 610 07 778
Denticijos klinikų kontaktaiKlinikos

Dantų kanalų gydymas

Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos. 

Šaknies kanalas turi būti mechaniškai išvalytas, išformuotas ir kokybiškai, hermetiškai užplombuotas. Nekokybiškai sugydyti dantų šaknų kanalai – ta dažnai išlikusios infekcijos šaltinis. Iš dantų šaknų kanalų ji nukeliauja į apiešakninius audinius, sukeldama kaulinę destrukciją pačiame žandikaulyje.

3 endodontinio gydymo sėkmę užtikrinantys veiksmai:

1. Mechaninis šaknies kanalo paruošimas, kurio metu pašalinama iki 50 proc. mikroorganizmų.
2. Cheminis šaknies kanalo paruošimas, kurio metu pašalinama 30-40 proc. mikroorganizmų.
3. Kokybiškas užplombavimas, kurio tikslas – homogeniškas šaknies kanalų sistemos užpildymas trimatėje erdvėje iki dentino – cemento jungties. Jo metu į plombinę medžiagą „įmūrijama“ iki 10 proc. mikroorganizmų.

Naudojami gydymo metodai

Endodontiniam gydymui yra naudojami mechaniniai instrumentai, ultragarsas, taip pat plovimas specialiais tirpalais. Be visa to, „Centro Denticijoje“ geresniems rezultatams pasiekti gydyme naudojamas mikroskopas ir  lazeris.

„Lazeris turi keletą ypatingų privalumų. Pirmiausia tai, kad jo panaudojimas pacientui nekelia visiškai jokio skausmo. Antrasis pliusas – lazerio dėka procedūra atliekama neįtikėtinai sparčiai.  Vos per 30-60 sekundžių danties šaknies kanalas būna apdorojamas. Manau, kad pacientams tai turi pridėtinę vertę, juk visi žmonės šiais laikais skuba ir tikrai nenori praleisti ilgų ir skausmingų valandų odontologo kėdėje“, – pasakojo gydytoja odontologė Jūratė Lybaitė, teikianti endodontijos paslaugas. Dėl šios technologijos antibakterinių savybių yra išvengiama tokių komplikacijų, kaip uždegimas, patinimas, skausmas.

Simptomai, parodantys endodontinio gydymo reikalingumą

Pajutus skausmą, dantenų patinimą, ilgai trunkantį jautrumą karščiui ar šalčiui, nemalonius pojūčius kramtant maistą, o gal pastebėjus danties spalvos pakitimą – derėtų nieko nelaukiant kreiptis į  specialistą.

Susiję straipsniai:

Danties kanalo gydymas – greitai ir be skausmo. Ar taip gali būti?