Vienmomentė dantų implantacija | Centro Denticija
Registracija telefonu: +370 610 07 778
Denticijos klinikų kontaktaiKlinikos

Vienmomentė dantų implantacija

Vienmomentė dantų implantacija – tai gydymo metodas, kuris tampa išsigelbėjimu tiems žmonėms, kuriems danties netekimas – didžiulė problema ir diskomfortas.

Ne be priežasties ši gydymo metodika kitaip dar yra vadinama greitąja implantacija. Tai – išsigelbėjimas tiems žmonės, kurie, pavyzdžiui, gyvena ne Lietuvoje ir gydymui skirti metų ar net ilgesnio laikotarpio tiesiog negali. Renkantis tokį gydymą, laikas, reikalingas sėkmingai dantų implantacijai ir protezavimui, vidutiniškai sutrumpėja 2-4 mėnesiais.

Kas tai nulemia?

Tokiais atvejais, kuomet yra neišvengiama danties šalinimo procedūra, pacientui tą pačią dieną galima pašalinti nesveiką dantį, jo užuomazgas ar šaknį ir iškart į jo vietą įsriegti implantą. „Taikant konservatyvųjį metodą, implantavimas ir protezavimas yra atliekas skirtingų apsilankymų pas odontologą metu, o renkantis pažangiąją vienmomentę implantaciją, atsiranda galimybė iškart po jos pacientui pagaminti estetišką laikiną dantį ir iš odontologo kabineto išeiti su nauja šypsena“, – džiugų faktą pateikia gydytojas odontologas Aušvydas Baltuonis.

Vėliau, kuomet implantas jau būna pilnai suaugęs su kaulu, laikinas dantis pakeičiamas į nuolatinį protezą. Abi procedūras – implantavimą ir protezavimą – atliekant vienu metu, sumažinamas ne tik apsilankymų, bet ir chirurginių intervencijų skaičius.

Išsigelbėjimas netekus priekinių dantų

Dėl suprantamų priežasčių, šis metodas dažniausiai taikomas estetinėje zonoje ir bedančiams pacientams. Norint pasiekti geriausius gydymo rezultatus, geriausia rinktis visame pasaulyje žinomas ir naudojamas „all-on-6“ ar „all-on-4“ sistemas.

„Tam reikalingi 6 arba 4 implantai viename žandikaulyje. Esant palankiai žmogaus medicininei būklei, iškart po implantacijos galima pritaikyti paciento jau turimą dantų protezą arba pagaminti laikinus dantis ir taip išvengti nepageidaujamo streso bei diskomforto“, – apie gydymo eigą pasakoja odontologas A. Baltuonis. Jis taip pat pastebi, kad laikinų dantų pagaminimo terminas labai priklauso nuo to, ar pačioje klinikoje yra dantų technikos laboratorija, ar visgi užsakymas yra atliekamas visai kitoje vietoje.

Taigi šiandien odontologija, kaip ir bet kuri kita medicinos sritis, sparčiai žengia į priekį, todėl gydytojas privalo pacientams pasiūlyti pažangiausius gydymo metodus.