10 namų gydymo būdų, sumažinančių dantų jautrumą

10 namų gydymo būdų, sumažinančių dantų jautrumą

Atsigėrus šaltų ar karštų gėrimų, atsikandus šalto arba karšto maisto pajaučiate staigų skausmą? Tai reiškia, kad Jūsų dantys yra jautrūs.

Dažniausiai toks skausmas išlieka ilgą laiką ir dantų jautrumas trukdo džiaugtis kasdieniniais malonumais: arbatos gėrimu, ledų valgymu, kietesnio maisto kramtymu…

Jautrių dantų priežastimis gali tapti:

  • Dantų nudilimas. Tai danties audinio pažeidimas, fiziologinis danties kietųjų audinių nusidėvėjimas, atsirandantis dėl dantų tarpusavio kontaktų. Tyrimų rezultatai rodo, kad net 95% žmonių griežia dantimis, o tai paskatina dantų dilimą.
  • Dantenų recesija. Pasireiškia tada, kai dantenos atsiskiria nuo danties ir apnuogina danties kaklelį ar netgi dalį danties šaknies. Ši problema dažniausiai diagnozuojama žmonėms, vyresniems nei 40 metų.
  • Dantenų uždegimas. Jį sąlygoja atsiradusios apnašos. Nepašalinant apnašų šepetėliu ar dantų siūlu, jos ima kauptis ir dėl to aplink dantis gali susiformuoti dantenų kišenės.
  • Dantų erozija. Kaip žinia, dantis pažeidžia ne tik kariesas, bet ir erozija. Dantų eroziją sukelia rūgščių turinčio maisto vartojimas ar gazuoti gėrimai.
  • Kietas dantų šepetėlis. Jo naudojimas taip pat yra viena iš priežasčių, kuri gali lemti dantų jautrumą.

Dantų jautrumą galima sumažinti namuose egzistuojančių priemonių pagalba.

1. Cinamono aliejus. Rekomenduojama pamasažuoti dantis su cinamono aliejumi po karštųjų/šaltųjų maisto patiekalų ar gėrimų.

2. Gvazdikėlių aliejus. Užpilkite gvazdikėlių aliejaus ant vatos tamponėlio ir patrinkite dantis. Kad būtų veiksmingiau, kartokite tai tris kartus per savaitę.

3. Garstyčių aliejus. Įpilkite vieną šaukštą garstyčių aliejaus į dubenėlį ir įverkite arbatinį šaukštelį akmens druskos. Pirštų pagalba masažuokite dantis 5-7 minutes. Galiausiai, praskalaukite burną su vandeniu.

4. Sūdytas vanduo. Pavalgę išskalaukite burną: 1 šaukštelį druskos ištirpinkite 1 stiklinėje vandens. Šis skalavimas sustiprina dantis ir dantenas, centrinę nervų sistemą, be to skalavimas druska — puiki profilaktinė priemonė nuo gerklės ligų.

5. Druska. Veikia kaip dezinfekcinė priemonė. Efektyviai padeda sustiprinti dantenas, žaizdelės ima greičiau gyti.

6. Soda. Ji veikia kaip gera dezinfekcinė priemonė. Į stiklinę įpilkite ¼  vandens, į šaukštelį įdėkite ¼ sodos. Naudokite šį būdą burnos skalavimui.

7. Becukrė guma. Kramtant gumą masažuojamos dantenos. Kaip ir buvo rašyta ankstesniame straipsnyje, kramtomoji guma be cukraus paskatina seilių gamybą, kas taip pat padeda sumažinti dantų jautrumą.

8. Jautrumą mažinanti dantų pasta. Ji maitina dantenas ir papildo dantų emalį trūkstamu kalcio kiekiu.

9. Fluoro skystis. Suvalgius rūgščių ar saldžių maisto produktų, išsivalykite dantis pasta. Praėjus valandai po to prasiskalaukite burną fluoro skysčiu, kuris paskatins dantų remineralizaciją.

10. Alavijų gelis. Jis gydo dantenų uždegimą ir malšina skausmą, be to padeda sumažinti žalingų bakterijų kiekį, gerina burnos kvapą bei mažina dantų jautrumą.

Dalis informacijos iš www.feminiya.com