13 metų patirtis, 34 000 operacijų ir naujas gydymo metodas klinikoje

13 metų patirtis, 34 000 operacijų ir naujas gydymo metodas klinikoje

Klinikoje darbą pradėjo tris licencijas – odontologo, veido ir žandikaulių bei burnos, veido ir žandikaulių chirurgo – turintis gydytojas odontologas Aleksandras Gordevičius.

─ Retas, kuris gali pasigirti, jog yra baigęs tiek odontologijos, tiek medicinos studijas. Vis tik Jūs – vienas iš tų žmonių. Papasakokite daugiau apie savo karjerą ir darbo praktiką.

─ Dirbu jau 13 metų. Viskas prasidėjo nuo darbo skubios pagalbos kabinete, Žalgirio klinikoje. Žmonėms, kurie skųsdavosi ūmiais skausmais, padėjau 6 metus. Taip pat čia 4 metus atlikau rezidentūrą. Teko dirbti LOR, galvos ir kaklo chirurgijos ir onkologijos poskyryje Santariškėse. Tuo metu ten vykdavo rimčiausios galvos ir kaklo operacijos mūsų šalyje. Na, ir prisideda darbas privačiuose odontologijos kabinetuose, kuriuose jau esu išdirbęs po 10 metų.

─ Ar galėtumėte suskaičiuoti, kiek dantų teko išrauti ir implantuoti savo pacientams per visą Jūsų karjerą?

─ Galima tik statistiškai skaičiuoti. Kadangi kasdien vidutiniškai turiu 10 operacijų, o metuose yra 52 savaitės, tai skaičius per 13 metų darbo patirtį turėtų siekti beveik 34 000, o gal ir daugiau… (šypsosi gydytojas).

 Gydytojau, ką darote, kad pacientams neskaudėtų? Juk dauguma žmonių, eidami pas odontologą, paniškai bijo.

 Stengiuosi daryti viską, kad mano pacientai nejaustų diskomforto. Niekada neskubu pradėti gydymo, konsultuoju, paaiškinu visą gydymo procesą nuo pradžios iki pabaigos ir tik tada, kai žmogus būna visapusiškai apsisprendęs pradėti gydymą, imuosi veiksmų. Po operacijų visada duodu pacientams savo telefono numerį, tad iškilus problemai, galima drąsiai į mane kreiptis.

─ Su Jūsų atėjimu klinikoje bus pradėtas gydymas koncentruota kraujo plazma. Kuo ypatingas šis metodas?

 Jis itin reikšmingas veido ir žandikaulių chirurgijoje, nes suteikia galimybę atsisakyti įvairių vaistų ir cheminių medžiagų. Atsiranda galimybė paspartinti žaizdų gijimą, padėti pacientui išvengti pooperacinių skausmų ir komplikacijų (uždegimo, kraujavimo, mažesnio rando). Gydymui reikalingas pačio žmogaus kraujas. Žinoma, tai nėra panacėja, tačiau ypatingai gelbsti tuos, kurie nori užtikrinčiau jaustis, išvengti skausmų, ar tiesiog skuba, yra priversti kažkur išvykti.

Burnos chirurgas atlieka įvairių tipų odontologinį chirurginį gydymą: dantų šalinimas, implantacija, danties persodinimas ir kita.