7 įpročiai, kurie kenkia Jūsų dantims

7 įpročiai, kurie kenkia Jūsų dantims

Visi žino (tikėtina), kad bandant dantimis nuimti butelio kamštelį ar atplėšti kietas pakuotes dantimis, nėra gera idėja. Ar susimąstėte, kokie kasdieniniai įpročiai gali sukelti daug žalos Jūsų mylimiems (arba nemylimiems) dantims?

1. Piršto čiulpimas. Vaikams, kuriems pradeda dygti nuolatiniai dantys, piršto čiulpimas (dažniausiai nykščio) gali sukelti rimtas problemas, tokias kaip sąkandžio deformacijos. Dažnai burnoje laikomas pirštas apatinius kandžius ilgainiui pradeda stumti artyn liežuvio, o viršutinius – į lūpų pusę. Taip formuojasi atviras sąkandis. Netaisyklingo sąkandžio požymiai ypatingai pastebimi pas tuos vaikus, kurie miega su nykščiu burnoje.

2. Citrinų sultysKai kurie žmonės tiesiog dievina citrinų sultis ir citrinas gali valgyti kasdien. Nepaisant to, jog šis citrusinis vaisius turi daug gerųjų savybių, dantims jis gali būti pavojingas ir sukelti dantų eroziją. Būtent rūgštūs gėrimai, tokie kaip citrinų sultys, kurių pH yra mažesnis nei 5.5, tirpdo dantų emalį ir trukdo mūsų seilėse esančiam kalciui stiprinti dantis.

3. Dantų šepetėlio spaudimas. Atrodo, kad valantis dantis stipriai spaudžiant dantų šepetėlį, padės geriau juos išsivalyti. Deja. Derėtų žinoti, kad Jūsų dantys nėra purvina keptuvė, todėl ir šepetėliu stipriai šveisti dantų nereikia, nes galite pažeisti ne tik juos, bet ir dantenas. Laikui bėgant pajusite dantų jautrumą, ims kraujuoti dantenos, pažeisite dantų emalį. Kasdien naudokite tik minkštą šepetį ir elkitės su savo dantimis švelniai.

4. Stiprus žandikaulių sukandimas ir dantų griežimas. Įrodyta, kad šiuos įpročius 70 proc. lemia stresas ir dažnai jie daromi nesąmoningai. Tokie įpročiai sąlygoja dantų pažeidimų atsiradimą, žmonės skundžiasi dantų jautrumu šalčiui, karščiui, dantų estetine išvaizda, nes griežiant dantimis jie stipriai dyla, lūžinėja plombos. Pasitaiko atvejų, kai dantys nugraužiami iki pusės vainiko ar net iki dantenų. Vertėtų pagalvoti apie specialias kapas, kurios uždedamos nakčiai ant vieno iš žandikaulio dantų.

5. Ledukų kramtymas. Gėrimuose esančius ledo kubelius dažnai norisi sukramtyti. Nors jie ir becukriai, dantims visgi gali pakenkti. Dėl savo kietumo ledas gali nuskelti ar net išlaužti dantį, o per staigūs temperatūros pokyčiai neigiamai paveikti danties viduje esančius minkštuosius audinius. Tokiu atveju pajusite aštrų skausmą.

6. Dantų naudojimas vietoje įrankių dėžės. Naudodami dantis tokiems veiksmams kaip etiketės nuplėšimas nuo rūbo, atidarymas traškučių maišelio, siūlo nutraukimas ar nagų kramtymas galite stipriai jiems pakenkti. Kai dantis po vieno iš tokių poelgių ims ir nulūš, ką darysite?

7. Dantų krapštukas. Tikriausiai žinote, kad po valgio būtina išsivalyti ne tik dantis, bet ir tarpdančius, o krapštukas puikiai tam tinka. Bet būkite itin atsargūs su juo! Įnirtingas krapštuko naudojimas yra kenksmingas dantims, o ypač dantenoms, Jas lengva pažeisti, pasirodo nelauktas kraujas ir taip atsiveria kelias infekcijoms. Geresnis pasirinkimas po sočių pietų ar vakarienės – tarpdančių siūlas.