Alveolitas: kas tai ir kaip jis gydomas?

Alveolitas: kas tai ir kaip jis gydomas?

Alveolitas – tai po danties traukimo kaulinėje vietoje, kurioje buvo danties šaknis, prasidėjęs uždegimas. Šią infekciją sąlygoja nesusidaręs krešulys.

Žmonės, patyrę šį skausmą, jį įvardija kaip patį blogiausią skausmą, kurį jie gali įsivaizduoti. Susidūrus su tokiu skausmu, dažniausiai išgirstama, kad tikriausiai odontologas blogai pašalino dantį, todėl yra jaučiamas itin stiprus skausmas.

Kada tai nutinka?

Tai dažniausiai įvyksta tuomet, kai įvyksta danties išjudinimas, dalijimas ir smulkių fragmentų pašalinimas, kitaip tariant – po sunkių chirurginių danties rovimo operacijų.

Kodėl tai nutinka?

Po danties rovimo išlieka vieta, kurioje buvo danties šaknis (kaulinė alveolė). Dažniausiai po operacijos alveolė užsipildo krauju, susidaro krešulys ir jis veikia kaip biologinis barjeras, kuris neleidžia susidaryti kilti uždegimui. Taip pat šis krešulys yra tarsi pradinė biologiškai aktyvi terpė, skatinanti naujo kaulo susidarymą.

Nesėkmės atveju, kuomet krešulys nesusiformuoja arba tiesiog išnyksta 1-2 dienų laikotarpyje, infekcija išpinta į alveolę, kur yra sukeliamas alveolitas – uždegimas.

Kokie yra alveolito simptomai?

Paprastai uždegimas atsiranda 1-2 dienų laikotarpyje po danties ištraukimo. Žmogus ima jausti vidutinį arba stiprų skausmą, kuris kartais nedingsta net ir pavartojus skausmą malšinančių vaistų. Tokiu atveju pacientas jaučią tvinkčiojimą toje vietoje, kur buvo ištrauktas dantis, be visa to šis skausmas gali išplisti į akių, ausų ar sprando sritis.

Tai dar ne viskas. Žmogus taip pat gali jausti nemalonų skonį burnoje, blogą kvapą. Apsilankius pas odontologą, šis pamatys alveolito simptomus: patinimą, paraudusias dantenas.

Ar yra kokių nors rizikos faktorių?

Rizika padidėja su amžiumi, taip pat įtaką daro rūkymas ir moterų vartojami kontraceptiniai vaistai. Uždegimo atveju, gali būti jaučiamas vidutinio stiprumo skausmas, iš burnos sklisti blogas kvapas. Laiku nesikreipus į odontologą, gali prireikti sudėtingesnio gydymo: žaizdą reikės plauti, prireiks tvarsčių ir vaistų, o taip pat ne vieno apsilankymo pas gydytoją tol, kol išnyks uždegimo simptomai ir žaizda apsitrauks apsauginiu sluoksniu.

Ar galima išvengti alveolito?

Po danties rovimo operacijos reikėtų vengti karštų gėrimų ir karšto maisto dieną ar dvi, nes jie skatina kraujavimą ir trukdo susidaryti krešuliui. Rekomenduojama atsisakyti rūkymo bent 24-48 valandoms, nes tai sumažina kraujo tekėjimą į dantenas, o tai uždelsia gijimą. Nerekomenduojama skalauti burnos, spjaudytis ir gerti per šiaudelį, nes visa tai gali „išmušti“ krešulys.

Kaip gydyti?

Alveolito gydymas yra paprastas. Odontologas apžiūrės probleminę vietą, greičiausiai praskalaus ją antiseptiniais tirpalais, pašalins maisto likučius, suaktyvins kraujo tekėjimą atgal į erdvę ir dezinfekuos. Tai gali tekti kartoti vieną ar du kartus per ateinančias keletą dienų.

Jei įtariate, kad ir Jums pasireiškė minėti simptomai, nedarykite to, ką paprastai daro daugelis pacientų – nekentėkite tyloje. Susisiekite su savo odontologu ir atvykite konsultacijai. Gydymas yra greitas ir paprastas, bet labai veiksmingas.