Ar normalu vaikui gimti su dantimis?

Ar normalu vaikui gimti su dantimis?

Kūdikis gimė su dantimis… Skamba gąsdinančiai, tačiau taip nutinka ir tai yra normalus reiškinys. Tokie dantys, kurie vaiko burnoje aptinkami vos jam gimus, yra vadinami nataliniais, o išdygę per pirmąjį mėnesį – neonataliniais.

Atvejis, kuomet kūdikis gimsta jau turėdamas vieną ar kelis dantukus, pasitaiko ganėtinai retai. Atsižvelgiant į Nacionalinių sveikatos institutų pateikiamus duomenis, tai įvyksta maždaug kartą per 2000-3000 gimdymų.

Nataliniai dantys skiriasi nuo tų, kurie dažniausiai pradeda dygti kūdikiui sulaukus 3-8 mėnesių. Taip anksti išdygę dantys paprastai vystosi apatinių dantenų srityje, yra susieti su minkštaisiais audiniais ir neturi tvirtų šaknų.

Dėl šių priežasčių su nataliniais dantimis gimusį kūdinį privalo stebėti gydytojas odontologas. Jo svarbiausias tikslas yra išsiaiškinti, ar dantukai nesukelia ir ar nesukels vaikui didelių problemų augant. Jeigu nataliniai dantys yra nesveiki, jų netaisyklinga padėtis, ar jie kliba – juos privalu ištraukti.

Kitu atveju iškyla grėsmė, jog nestabilūs dantys netikėtai ims klibėti ir iškris, o vaikas to nejusdamas ims ir užsprings. Be visa to, tėvai, slaugydami savo naujagimį, taip pat susiduria su  problemomis. Kūdikiui sunku apsiprasti su naujaisiais dantimis, atsiranda tikimybė susižaloti, įsikąsti ar net nusikąsti liežuvį. Svarbu nepamiršti, kad reikėtų nuolat valyti vaiko dantenas drėgnu skudurėliu.

Pastebėjus, kad kūdikio dantenos yra pažeistos, jo liežuvis sukandžiotas, ar dantukai ima stipriai klibėti – būtina apsilankyti pas odontologą.