Bijoti nebereikia: kariesas įveikiamas be gręžimo

Bijoti nebereikia: kariesas įveikiamas be gręžimo
Odontologinių grąžtų baimė glūdi kone kiekvieno galvoje, tačiau dantų gydymas be dantų gręžimo nebėra utopija ir Centro „Denticijos“ gydytoja odontologė Julija Vaščiūnaitė siūlo išeitį.

Vokietijos firmos „Icon“ laboratorijose sukurta medžiaga nuo šiol yra išeitis visiems baimės kamuojamiems pacientams. Naudojant šią karieso infiltracinę sistemą galima užbėgti įvykiams už akių ir laiku sustabdyti ėduonies plitimą, o kas svarbiausia – nedaryti jokios intervencijos į sveikus danties audinius.

Kyla klausimas, kaip šis atradimas funkcionuoja?

Visas veiksmas yra atliekas vieno vizito metu. Naudojant specialius aplikatorius, paviršinio ėduonies pažeisti paviršiai padengiami skystos konsistencijos medžiaga. Procedūra neskausminga, tad ir vietinės nejautros paprastai nereikia. Gydymo metu danties paviršius ėsdinamas specialia rūgštimi, džiovinamas ir galiausiai padengiamas pačia „Icon“ medžiaga, kuri ima gertis į ėduonies pažeistą vietą. Visai panašiai, kaip vanduo įsigeria į išdžiūvusią žemę.

Galiausiai odontologas medžiagą sukietina fluorescencine lempa. Žinoma, „Icon“ poveikis yra efektyviausias tada, kai nėra per daug uždelsta ir aptinkamos pirmosios ėduonies stadijos.

Procedūros veiksmingumas

Po trejus metus trukusio klinikinio tyrimo, kuomet buvo palyginti rezultatai dviejų asmenų grupių – „Icon“ taikyto gydymo metodo bei fluoro terapijos – paaiškėjo, kad pirmoje grupėje tik vienam asmeniui iš 24 reikėjo tolimesnio kariesio gydymo – plombavimo. Antrojoje grupėje kariesą gydyti reikėjo 11 iš 24 asmenų

„Labai dažnai šio gydymo prireikia pacientams po breketų nuėmimo. Nešiojant breketus apsunkinama burnos higiena, todėl dažnai dantų paviršiuose matomos baltos dėmės, kurios ne tik atrodo neestetiškai, bet gali progresuoti ir į gilesnes kariozines ertmes, – patikino centro „Denticijos“ odontologė J. Vaščiūnaitė.

– Laiku pradėjus gydymą „Icon“ sistema, toks progresavimas gali būti sustabdomas, o ir estetinis rezultatas bus matomas iš karto. Labai svarbu tai, kad gydymo poveikis yra ilgalaikis, o ir yra pastebėta, kad dantų paviršiai, padengti „Icon“, toliau išlieka atsparesni naujų pažeidimų (baltų dėmių) susiformavimui.”

Tad pacientams, kurie paniškai bijo grąžtų, skausmo ir apskritai apsilankymo odontologo kabinete, vertėtų suskubti ir kovoti su kariesu kuo greičiau.

Vaizdo įrašas

Prieš ir po "Icon" naudojimo

Prieš ir po „Icon“ naudojimo