Ar visada laiku pasirūpinate savo dantimis?

Ar visada laiku pasirūpinate savo dantimis?
Ar visada laiku pasirūpinate savo dantimis? O gal vizitus pas odontologus vis atidėliojate?  Dantys ne tik padeda sukramtyti maistą, bet yra mūsų grožio dalis. Tam, kad jie būtų gražūs ir sveiki, reikia ne tik pastangų, bet ir investicijų. 

Burnos higiena yra pagrindinė profilaktikos priemonė norint išvengti dantų ir dantenų ligų. Žmonės, kurie netaisyklingai valosi dantis, dažniau turi ėduonies pažeistų dantų, dantenų uždegimą, sklindantį blogą kvapą iš burnos. Norint išvengti problemų būtina, kad burna būtų švari. Minkštosios dantų apnašos sudaro tinkamas sąlygas mikroorganizmams daugintis. Jei netaisyklingai valomės dantis, apnašų susidaro pernelyg daug, o tada jų jau tampa neįmanoma patiems nusivalyti nuo danties paviršiaus. Vėliau jos virsta dantų akmenimis. Ilgainiui išsivysto dantų ir dantenų ligos, o tada – be profesionalo pagalbos neišsiversi.

Prieš ir po profesionalią burnos higieną, burnos higienos specialistė S. Petrovaitė

 

Apie tai, kaip prižiūrėti burną ir kokios ligos gresia nesirūpinant burnos higiena kalbamės su gydytoja periodontologe Svetlana Romanova.
Netinkama burnos higiena gali sukelti, o dažnam ir sukelia rimtų sveikatos sutrikimų, – perspėja gydytoja periodontologė S. Romanova.
Kas yra periodonto ligos?

Periodonto ligų esti įvairių, tačiau dažniausiai pasitaikančios yra gingivitas ir periodontitas. Gingivitas – dantenų uždegimas, kuris negydomas gali pereiti į rimtesnį susirgimą – periodontitą. Periodontitas – vienas iš dažniausių odontologinių susirgimų, kurio metu yra pažeidžiami dantį supantys audiniai – dantenos, periodonto raištis, šaknies cementas bei alveolinis kaulas, ko pasekoje tirpsta alveolinis kaulas, dantys tampa paslankūs ir ilgainiui jų galima netekti.

Kokie yra periodontito simptomai?

Periodontito simptomai dažniausiai vystosi lėtai ir neskausmingai, retais atvejais ligos eiga gali būti ūmi.
Pirmieji, mažiausiai dėmesio sulaukiantys, tačiau nemalonūs simptomai – dantenų kraujavimas, tempimo, niežėjimo, sunkumo pojūtis dantenose, blogas burnos kvapas.
Negydant atsiradusių simptomų, liga progresuoja ir atsiranda naujų požymių – dantų paslankumas, padidėję tarpai tarp dantų, pakitęs sąkandis, išsilgėję dantys. Gali būti sunku gerai sukramtyti maistą.
Periodontitas vystosi lėtai ir be skausmo, o pažeidimai yra negrįžtami. Neretai pacientai kreipiasi į gydytoją jau esant vidutinio arba sunkaus laipsnio periodontitui, gydymas tampa sunkus.

Kaip yra gydomas periodontitas?

Gydymas priklauso nuo pažeidimo laipsnio. Lengvo ir vidutinio laipsnio periodontito gydymui dažnai užtenka konservatyvių, nechirurginių metodų – podanteninio akmenų valymo. Esant sunkaus laipsnio periodontitui reikalingas chirurginis gydymas – dantenų operacija. Kai kuriais atvejais galima atstatyti atsiradusius kaulo defektus kaulo pakaitalais bei įvairiomis audinių regeneraciją skatinančiomis medžiagomis. Būtina keisti nekokybiškas plombas bei dantų protezus. Deja, bet periodontitas yra nepagydoma liga. Gydymo esmė yra pašalinti infekciją bei ją įtakojančius veiksnius bei stabilizuoti dantis supančių audinių būklę.

Kaip apsisaugoti nuo ligos atsinaujinimo?

Svarbiausia – palaikyti gerą burnos higieną: atidžiai valyti dantis bent du kartus dienoje, būtinai naudoti atskiras priemones tarpdančių valymui bei reguliariai lankytis pas burnos higienistą. Nepalaikant geros asmeninės burnos higienos, nesilankant reguliariai pas burnos higienistą akmenų valymui bei profilaktiškai netikrinant dantų būklės pas periodontologą, liga gali atsinaujinti ir gydymą tektų pradėti nuo pradžių.

Registruokitės vizitui tel.  (+370 5) 266 00 10 arba užpildydami žemiau pateiktą registracijos formą, ir mes su Jumis susisieksime:
""
1
Vardas, pavardė
Telefono numeris
Pageidaujama data
Pageidaujamas laikas
Nurodykite registracijos priežastį, savo pageidavimus
0 /
Previous
Next