Ar stresas kenkia mūsų dantims?

Ar stresas kenkia mūsų dantims?
Stresas yra didelis, daugelio ligų ir kitų fizinių sveikatos sutrikimų, veiksnys. Kaip stresas veikia jūsų burnos sveikatą?
Griežimas dantimis ir stiprus sukandimas

Kai griežiate ar stipriai sukandate dantis, tai – bruksizmas. Jis gali atsirasti ir nuo patiriamo streso. Paprastai griežiate dantimis ar stipriai juos spaudžiate naktimis. Kaip žinoti ar turite šią problemą?

  • Jei pastebėsite, kad jūsų dantų kraštai švelnesni nei kada nors;
  • jei jūsų dantys tampo itin jautrūs;
  • Skaudantis žandikaulis yra dar vienas požymis, į kurį reikia atkreipti dėmesį.

Jūsų dantų gydytojas gali nustatyti, ar bruksizmas yra rimta problema jūsų dantims ir paskirti gydymą, pvz. dantų apsaugas, kapas.

Dantenų ligos

Streso poveikis – periodontologinės ligos blogesnis ir sunkesnis gyjimas. Kodėl? Stresas silpnina jūsų organizmo imuninę sistemą. Dėl to sunkiau atsikratyti infekcijos, įskaitant periodonto ligą. Dantenų ligos prasideda kaip gingivitas ir progresuoja į sunkesnes formas, periodontitą, jei jis negydomas.

Išskiriame simptomus, kuomet reikėtų kreiptis į specialistą:

  • raudonos, patinusios dantenos, kurios lengvai kraujuoja;
  • Periodontito metu dantenos atsitraukia nuo dantų, sukurdamos kišenes, kurios yra puiki vieta užkrečiamoms infekcijoms.

Profesionali burnos higiena gali labai sumažinti riziką susirgti dantenų ligomis.

Temporomandibuliniai sutrikimai

Šie sutrikimai – tai problemos sąnario ir kramtomųjų raumenų srityse. Dažnai šios problemos yra susijusios su bruksizmu. Būdingiausi kenčiančių nuo šių sutrikimų nusiskundimai:

  • sąnarių traškesys,
  • griežimas dantimis,
  • skausmas žiojantis ir sumažėjęs išsižiojimas.

Nuolatinis dantų sutraukimas dėl streso ir nusivylimo gali prisidėti prie temporomandibulinių sutrikimų vystymosi. Šių sutrikimų gydymas parenkamas pagal jų pobūdį. Taikoma keletas gydymo būdų: fizioterapija, gydymas kapomis, atliekant dantų protezavimą ir kiti.

Išsausėjusi burna

Burnos džiūvimas pasireiškia tada, kai jūsų seilių liaukos nesukuria pakankamai seilių, kad tinkamai sudrėkintumėte burną. Stresas gali būti burnos džiūvimo viena iš priežąsčių. Stresas skatina jus kvėpuoti daugiau per burną, o įeinantis oras gali sukelti burnos džiūvimą. Išsausėjusi burna gali padidinti jūsų burnos ertmių susirgimų pavojų ir apsunkina kramtymo bei ryjimo funkcijas.

Burnos ertmės opos

Burnos gleivinę pažeidžiančios erozijos, arba opos, vargina beveik 20 proc. gyventojų. Burnos ertmės opos – skausmingos žaizdos burnoje. Jei per stipriai valote dantis arba kramtote liežuvį ar skruostus, gali atsirasti skausmingų opų. Moksliniai tyrimai taip pat rodo, kad stresas gali padidinti riziką atsirasti ar lėtinti burnos ertmės opų gyjimo procesą.

Galima gydyti atsiradusias opas namuose žolelėmis, kokosų aliejumi. Tačiau, patartina apsilankyti pas specialistą, kuris paskirs gydymą.

Infekcijos

Stresas gali susilpninti imuninę sistemą, padidindamas riziką burnos infekcijoms. Kai pridedate šią padidintą riziką prie kitų stresui priskiriamų simptomų – priverčia susimastyti apie streso pasekmes.  Stenkitės užkirsti kelią infekcijoms išlaikydami gerus burnos higienos įpročius ir valgydami imuninę sistemą stiprinančius maisto produktus bei papildus.

Ką daryti su dėl streso atsiradusiomis dantų problemomis?

Norint užkirsti streso poveikį Jūsų dantims – apsilankykite pas odontologą, kuris įvertns, kiek stresas turėjo įtakos jūsų burnos sveikatai, ir rekomenduos gydymo būdus, kad jūsų veidą puoštų sveika šypsena.

Ir žinoma, ieškokite būdų, kaip sušvelninti stresą ar jo išvengti, kad nekiltų ne tik dantų, bet ir kitų sveikatos sutrikimų.

Kviečiame registruotis pas specialistus ir kovoti su streso susijusiomis dantų problemomis! Registracija tel.  (+370 5) 266 00 10 arba internetu:
""
1
Vardas, pavardė
Telefono numeris
Pageidaujama data
Pageidaujamas laikas
Nurodykite registracijos priežastį, savo pageidavimus
0 /
Previous
Next