Dantų tiesinimas kapomis – naujas trendas!

Dantų tiesinimas kapomis – naujas trendas!
Dalinamės Manto Migausko istorija, kuris mano, kad dantų tiesinimas kapomis taps trendu, kaip kadaise buvo su breketais.

Jei kam nors reikėtų tiesinti dantis, manau, tai yra geriausias variantas, – teigia Mantas M.

Mantai, kodėl tau apskritai reikėjo koreguoti dantis? Turėjai kokių nors bėdų?

Jei atvirai, man kėlė diskomfortą didesni nei įprasta tarpai tarp dantų. Tad norėjau sustumti dantis, kad neliktų jų. Atvykus į konsultaciją pas gydytoją ortodontę Agnę Palesikienę (Narbutytę), pasidarius reikiamus medicininius tyrimus paaiškėjo, kad turiu ne tik tarpus, bet ir prastą sąkandį (sukandus apatiniai dantys visiškai pasislėpdavo už viršutinių). Dėl šios priežasties dantų padėties korekcija pasidarė labiau privaloma, nei norima.

Trumpai pristatyk savo ortodontinio gydymo atvejį. Ar apie dantų tiesinimą susimąstei ir anksčiau? Jei taip, kodėl atidėliojai gydymą? 

Kurį laiką mąsčiau apie dantų tiesinimą. Be to ir draugai, turėję problemų su sąkandžiu, nešiojo breketus, plokšteles ar kapas. O aš jaučiausi turintis tik estetinę problemą – tarpus tarp dantų, tad nesiskubinau sėstis į ortodonto kėdę. Be to, tai nėra pigi procedūra, planavau pasitaupyti ir tuomet pradėti tiesinimą.  Tačiau, konsultacijos metu sužinojus, kad tai ne tik estetinis vaizdas, o būtinas tiesinimas dėl netaisyklingo sąkandžio – nusprendžiau kuo greičiau pradėti gydymą.

Kokie gydymo būdai tau buvo pasiūlyti? Kodėl pasirinkai tiesinimą kapomis „Airnivol“?

Buvo pasiūlyti du būdai: dėtis kapas arba breketus. Pasirinkau kapas daugiausia dėl priežiūros ir estetikos. Kapas lengviau valyti, lengviau prižiūrėti burnos higieną. Kitas svarbus aspektas – jos beveik nematomos, priešingai nei breketai. Taip pat tikėjausi, kad galbūt prie jų bus lengviau priprasti ir jos ne taip jausis burnoje, nes teko girdėti nusiskundimus iš draugų nešiojančių breketus. Mano nuomone, kapos yra pakankamai naujas, populiarėjantis tiesinimo būdas, kuris po trupučiu tampa „trendu“, kaip kad kadaise buvo madinga nešioti breketus.

Kaip dažnai reikia lankytis pas ortodontą, tiesinant dantis kapomis?

Ateinu kas dvylika savaičių (kas tris mėnesius). Man tai labai patinka! Jokių skambučių, kad nukrito breketas ar gali gydytoja skubiai priimti, ar ilgų gulėjimų odontologo kėdėje kol pakeis vielą breketų sistemoje, – dalinasi iš draugų gauta patirtimi Mantas.

Tikriausiai reikia turėti tvirtą valią, kad nepiktnaudžiautum galimybe išsiimti kapas?

Iš pradžių taip, tačiau pakankamai greitai pripratau prie valgymo ,,rėžimo”, reikia tik susiplanuoti laiką. Noras užkandžiauti su laiku dingsta, tuo pačiu galima pasigerinti arba susireguliuoti mitybą, – šypsosi vaikinas.

Ar paveikė gyvenimo, mitybos įpročius kapų nešiojimas?

Kadangi dažnai neužkandžiaudavau, paveikė labai nestripiai, tik retkarčiais reikėdavo su draugais susitikus ar per pertraukas atsisakyti užkandžių ar kavų, arbatų, saldžiųjų gėrimų. Tačiau pasistengus ir tai pavyko suderinti.

Kiek laiko nešioji kapas? ar skausmingas gydymas?

Nešioju šeštą mėnesį. Asmeniškai man – nėra skausmingas. Sunkiausia tik tada, kai reikia pasikeisti kapas į naują porą. Tada jaučiamas didžiausias diskomfortas, tačiau irgi nepavadinčiau to skausmu, nes nebuvo nė minties išgerti nuskausminamųjų vaistų. Po poros dienų šis diskomfortas dingsta.

Kokie privalumai ir minusai nešiojant kapas?

Didžiausia problema buvo priprasti prie jų tik užsidėjus, bet kokiu atveju tai naujas svetimkūnis burnoje. Dar prisitaikymas prie konkretaus valgymo laiko plano pareikalavo pastangų. Tačiau buvau susitaikęs su ta mintimi, kad reikės išmokti gyventi su kapomis. Ir taip per porą savaičių visiškai įpratau prie jų. Didelis pliusas buvo jų priežiūra. Nežinau, kaip sunku prižiūrėti breketus, tačiau nešiojant kapas reikia tik kruopščiai išsivalyti dantis po valgių, vakare ir ryte jas išvalyti kartu su dantimis ir viskas. Kadangi jas užsidėjus negalima valgyti ir daugelio dalykų gerti, tai yra palaikoma dantų švara.

Kaip aplinkiniai reaguoja į kapas? Ar pastebi, kad esate su dantų tiesinimo kapomis?

Pastebėjau, kad jei nebūčiau niekam sakęs, kad jas deduosi, tai niekas nebūtų net dėmesio atkreipęs. Kalbant su nepažįstamais nepastebėjau jokių reakcijų. Esu įsitikinęs, kad jie net nepastebėjo, kad kažką turiu užsidėjęs ant dantų. Tik pradžioje, kol pripratau kalbėti su jomis, žmonės, su kuriais daug bendrauju, minėjo, kad kažkas negerai su mano tartimi, tačiau po pusės ar visos savaitės viskas stojo į savo vietas.

 Ar rekomenduotum dantų tiesinimo kapas draugams?

Jei planuotų ar reikėtų tiesinti dantis tikrai rekomenduočiau. Dėjausi jas nusiteikęs, kad kasdieninė rutina stipriai pasikeis ir reikės nemažai laiko priprast. Tačiau greitai supratau, kad kategoriškų pasikeitimų nebus, tik bus šiek tiek kitaip. Jei kam nors reikėtų tiesinti dantis, manau, tai yra geriausias variantas ir palengva kapos taps madingos kaip kadaise buvo breketai.

 

Reikia tiesinti dantis? Registruokis konsultacijai pas specialistą:

""
1
Vardas, pavardė
Telefono numeris
Pageidaujama data
Pageidaujamas laikas
Nurodykite registracijos priežastį, savo pageidavimus
0 /
Previous
Next