Dantų tiesinimas tik paaugliams? Mitas!

Dantų tiesinimas tik paaugliams? Mitas!

 

“Žinojimas – vertybė”, sako mąstytojai. Ir jie yra teisūs. Mat stereotipai ir smalsumo stoka dažnai mums užkerta kelius į naujus atradimus ir patogesnę kasdienybę. Vienas tokių mitų yra susijęs su dantų tiesinimu vyresniame amžiuje. Didžioji dalis suaugusiųjų iki šiol yra tvirtai įsitikinę, kad dantų tiesinimas yra taikytinas tik vaikams ir paaugliams. Tačiau jie labai apsirinka. Šiuolaikinės odontologijos eroje, yra itin estetiškų, nepastebimų ir patogių dantų tiesinimo būdų, kurie padeda pasiekti puikių rezultatų.

 

Žinome ne vieną itin sėkmingo dantų tiesinimo atvejį iš žmonių, kurie dėl darbo specifikos ar asmeninių įsitikinimų ilgai delsė ir nedrįso tiesinti dantų. Baimė atrodyti neestetiškai bei sulaukti nemalonios aplinkinių reakcijos, ne vieną jų stabdė pradėti dantų tiesinimo procedūras. Tie, kurie išdrįso – skuba dalintis savo gydymo istorijomis su visais. Viena tokių istorijų – jau pusę metų dantis besitiesinantis 37 metų ekstremalaus laisvalaikio mėgėjas Algirdas Danius.

 

 – Pristatykite savo ortodontinio gydymo atvejį. Ar apie dantų tiesinimą susimąstėte ir anksčiau? Jei taip, kodėl atidėliojote gydymą? Kas paskatino tiesinti dantis?

Apie dantų tiesinimą mąsčiau jau seniau dėl blogo sąkandžio. Dėl šios priežasties po truputį dilo apatiniai dantys. Norėjau koreguoti sąkandį, tačiau nenorėjau breketų. Man jie nepatinka, jie neatrodo estetiškai ir su jais, kiek teko domėtis, daug vargo. Tačiau problema niekur nedingo. Tad vis domėjausi kitais dantų tiesinimo būdais.

– Bet visgi svarstėte apie gydymą įprasta breketų sistema?

Na taip, svarsčiau, bet kaip ir minėjau, šį dantų tiesinimo metodą atmečiau, nes man jie nepatinka. O kitas gydymo būdas – nematomų breketų sistema –  man pasirodė labai brangus.

– Turbūt apsidžiaugėte atsiradus galimybei tiesinti dantis nepastebimomis kapomis. Ar tikite tokio dantų tiesinimo būdo sėkme?

Taip, ši naujovė man pasirodė itin patraukli. Galimybė, reikalui esant išsiimti kapas, man atrodo vienas didžiausių šio gydymo metodų privalumų. Jaučiuosi komfortiškai be kapų burnoje per svarbius darbinius susitikimus ar intensyvias treniruotes. O šio gydymo eiga yra itin paprasta, nekelianti diskomforto kasdieniniame gyvenime. Jau dabar matau pokyčius, tad viliuosi, kad galutiniai gydymo rezultatai tikrai maloniai pradžiugs.

– Minėjote, kad nenorėjote turėti itin daug vargo dėl dantų tiesinimo sistemos priežiūros. Kaip sekasi tiesinant dantis kapomis? Kaip dažnai lankotės pas ortodontą?

Tiesinant dantis kapomis tikrai nepervargstu, o ir visada patogiai suderinu savo darbotvarkę, intensyvų laisvalaikį ir kas antrą mėnesį – apsilankymus pas ortodontę Agnę Palesikienę (Narbutytę).

– Ar kapos kaip nors paveikė jūsų kasdienybę? Kokius privalumus pastebėjote?

Pradžioje, aišku, buvo sunku priprasti, bet aš įsitikinęs, kad šis dantų tiesinimo būdas yra žymiai paprastesnis nei su įprastine breketų sistema. Jau po savaitės prie kapų pripratau. Ir svarbiausias jų privalumas – jos praktiškai nematomos. Tai tikrai leidžia neprarasti kasdienio gyvenimo džiaugsmo.

– Kaip sekėsi prie kapų priprasti? Ar jos paveikė kalbėjimą? Ar lengva įsidėti / išsiimti? Ar neskauda? 

Kaip ir minėjau, prie kapų pripratau gana greitai – per savaitę. Panešiojus du-tris komplektus, tikrai nebesunku nei įsidėti, nei išsiimti kapas. Gydymas kapomis man tikrai nesukelia papildomo diskomforto ar kalbos problemų. Tiesinimo proceso metu galiu normaliai artikuliuoti garsus, nepradėjau švepluoti ir nejaučiu jokio skausmo.

– Kokius dar  išskirtumėte didžiausius kapų privalumus?

Didžiausias kapų privalumas yra tai, kad jos yra beveik nematomos. Esu įsitikinęs, kad su jomis lengviau nei su breketais (lengviau prižiūrėti tiek jas, tiek dantis). Tai, kad kapos keičiamos kas dvi savaites, lemia jų švarą ir gerą estetinę išvaizdą. Dar vienas privalumas –  jokio diskomforto ar skausmo burnoje.

– Kaip aplinkiniai reaguoja į kapas? Ar pastebi, kad esate su dantų kapomis?

Praktiškai niekas nemato, kad esu su kapomis :)

– Ar rekomenduotumėte dantų kapas draugams ir kodėl?

 Tikrai rekomenduoju kapas, manau jos yra gerokai pranašiau už breketus. Aš jau nešioju pusę metų ir jokio diskomforto nejaučiu.

Šiuolaikinė odontologija koja kojon žengia su naujausiais mokslininkų tyrimais bei technologiniais atradimais. Kaip ir visose gyvenimo srityse, taip ir sveikatos priežiūros sektoriuje, galima atrasti itin malonių, jūsų gyvenimo kokybę pagerinsiančių atradimų. O teisingas sąkandis ir sveika bei graži šypsena – vienas pagrindinių gyvenimo kokybės bei pasitikėjimo savimi garantų.

 

Kviečiame užsiregistruoti konsultacijai dantų tiesinimui Airnivol kapomis:

 

""
1
Vardas, pavardė
Telefono numeris
Pageidaujama data
Pageidaujamas laikas
Nurodykite registracijos priežastį, savo pageidavimus
0 /
Previous
Next