Dantų traumos. Ką daryti išsimušus dantį?

Dantų traumos. Ką daryti išsimušus dantį?
Dantų ėduonis nėra vienintelė priežastis pažeidžianti dantis. Dar vienas lemtingas veiksnys – TRAUMOS.
Suaugusiems asmenims dantys traumuojami eismo įvykių, muštynių, sporto varžybų metu. Vaikų dantų traumų priežastis būna neatsargūs žaidimai, atsitrenkimas į kietą dangą, dviračių traumos, rogutės, pačiūžos.
Gydytoja odontologė Greta Žumbakytė išskiria keletą svarbių taisyklių, kurių būtina laikyti įvykus traumai.
Įvykus traumai SVARBU laikytis keleto patarimų:
  • Jei išsimušėte dantį – jį būtina surasti.
  • Suradus, svarbiausia nepalikti išmušto danties sauso, kad nesudžiūtų. Pamerkite į skystį (pieną, seiles, fiziologinį tirpalą, kontaktinių lėšių skystį, vandenį). Tai taikoma tik nuolatiniams išmuštiems dantims.
  • Nevalykite žaizdos jokiomis dezinfekuojančiomis priemonėmis.
  • Atsargiai išskalaukite burną, kad neliktų skeveldrų.
  • DĖMESIO! Skalaudami neišmeskite išmuštų dantų, atskilusių didelių dantų fragmentų, dėl jų tolesnio panaudojimo sprendžia gydytojas odontologas.
  • Taip pat saugokite sužalotoje burnos vietoje besiformuojantį kraujo krešulį, apskritai, stenkitės papildomai netraumuoti sužalotos vietos.
  • SVARBU! Kuo skubiau važiuokite pas gydytoją. ! Norint, kad dantis prigytų laikas labai svarbus. Kuo greičiau bus atstatytas dantis, tuo didesnė tikimybė, kad jis prigis. Tyrimais nustatyta, kad didžiausia sėkmingos replantacijos (danties atstatymo) tikimybė yra tada, kai dantis replantuojamas po 30 min. po traumos.
Danties traumos, jei jos nedidelės, gali praeiti be ženklo, tačiau kartais po jų lieka labai sunkių pasekmių. Todėl visada kreipkitės į gydytoją jei patyrėte traumą, netekote danties ar jo dalies.
TRAUMOS METU NUSKILO AR NETEKOTE DANTIES? SKAMBINKITE Tel.  (+370 5) 266 00 10

Traumos metu nuskelti priekiniai dantys. Pacientui atlikta estetinė dantų restauracija. Gyd. odontologė Greta Žumbakytė.

Pacientui perdarytas estetinis plombavimas po priekinių dantų traumos. Gyd. odontologė Greta Žumbakytė.