Kaip elgtis po danties rovimo operacijos?

Kaip elgtis po danties rovimo operacijos?

Danties rovimas daugeliui kelia nemalonias asociacijas, tačiau kartais ši procedūra yra neišvengiama. Po operacijos rekomenduojama žinoti tam tikrus aspektus, kurie padės paspartinti gijimo procesą.

Skausmas. Vidutiniam skausmui esant naudokite bet kokį vaistą, neskystinantį kraujo. Jei operacija buvo ilga, reikia išgerti vaistų nuo skausmo.

Kraujavimas. 30 minučių po danties rovimo laikykite įdėtą tamponą. Jei kraujavimas nenustoja gydytojui pakeitus naują tamponą, tvirtai sukąskite ir laikykite dar 20 min.

Rūkymas ir alkoholis. Po operacijos nerūkykite mažiausiai 4-5 val., o alkoholio nevartokite 24 val. Tai kenkia žaizdos gijimui.

Skalavimai. Neskalaukite parą po rovimo. Galima gerti nekarštus skysčius, tačiau stipriai neskalaukite ir nespjaudykite, nes iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys. Kitą dieną skalaukite dezinfekciniais tirpalais (ypač po valgio). Tęskite tai keletą dienų.

Maistas. Pirmąsias 24 valandas rekomenduojama atsisakyti karšto maisto, valgyti tik minkštą maistą.

Patinimas. Operuotos vietos projekcijoje ant skruosto reikia priglausti ledo pūslę, įvyniotą į rankšluostį. Šaltis turi būti laikomas 30 min. intervalais su 30 min. pertraukomis 1-2 val.

Siūlės. Jei žaizda buvo siūta tirpstančiais siūlais, daugiau pas odontologą apsilankyti nereikės, o jeigu netirpstančiais – po savaitės siūlai turi būti ištraukiami.

Higiena. Tinkama burnos priežiūra pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargūs, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlų, dantis valykite švelniai, daugiau skalaukite burnos skalavimo skysčiais.