Sprendimas, sukursiantis Jums teigiamus pokyčius

Sprendimas, sukursiantis Jums teigiamus pokyčius
Ne paslaptis, kad turime tik vieną galimybę padaryti ilgalaikį pirmąjį įspūdį, kuris nulemia, kaip mes būsime vertiname ir priimti tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Amerikos kosmetinės odontologijos akademijos (AACD) atliktas tyrimas konstatavo faktą, kad šypsena yra patraukliausias dalykas, kurį žmogus turi savo gyvenime nepaisant amžiaus pokyčių.

Daugeliui lietuvių, turinčių estetinių dantų problemų, kyla klausimas, kaip turėti gražią šypseną, kuri sukurtų teigiamus pokyčius? Kalbamės su gydytoja odontologe Greta Žumbakyte, atliekančia estetines dantų restauracijas.

– Ar tiesa, kad estetinis plombavimas gali pakeisti šypseną vos per vieną dieną?

– Tikra tiesa (šypsosi). Estetinis plombavimas dažnai atliekamas vos kartą apsilankius pas specialistą. Procedūros trukmę nulemia estetiškai restauruojamų dantų skaičius, žinoma, situacijos sudėtingumas. Kartais gydymas trunka keletą valandų, kartais – keliolika. Pavyzdžiui,jeigu pacientui estetiškai restauruojami 4-6 dantys priekinėje zonoje, procedūra dažniausiai trunka 5-7 valandas. Todėl jau tą pačią dieną šypsena akivaizdžiai pasikeičia. Po gydymo praėjus 2-4 savaitėms, pacientas kviečiamas atvykti į apžiūrą, nes tik tuomet galime visapusiškai įvertinti rezultatą – dantų spalvą, plombinių medžiagų sukibimą ir kita.

– Kokias problemas gali sukelti nudilę, nuskilę, traumuoti dantys?

– Pažeisti ir negydomi dantys pradeda trupėti, lūžinėti.Kai danties emalis pažeistas, dantis tampa jautrus ir skausmingas. Jautrumas, žinoma,  sukelia skausmą vartojant šaltą, karštą, saldų, rūgštų maistą ir gėrimus. Pažeisti dantys taip pat yra neatsparūs bakterijoms, kurios sukelia įvairias ligas, o su laiku dantų audiniuose daug greičiau vystosi dar didesni defektai. Noriu pastebėti, kad estetinis plombavimas nėra tik grožio garantas, jis atliekamas tam, kad būtų išsaugoti dantys.

– Esant sveikiems, tačiau nudilusiems dantims, ar būtina juos estetiškai atkurti?

– Dantų nudilimas, net ir jaunų žmonių tarpe, tikrai dažnai pasitaikanti problema. Tokią problemą dažnai sukelia bruksizmas – dantų griežimas. Vyresnio amžiaus žmonių burnose galima pastebėti, kad dėl žymaus nudilimo dantys atrodo lyg nupjauti. Tokiais atvejais galima ir net būtina restauruoti priekinių dantų kandamuosius kraštus ir krūminių  kramtomuosius paviršius. Nudilus dantų emaliui, atsiveria apie penkis kartus minkštesnis danties audinys – dentinas ir tuomet dilimas paspartėja. Estetinis plombavimas atliekamas tausojant danties audinius ir pašalinant tik senus užpildus ir pažeistus danties audinius.

– Estetinis plombavimas pacientui kainuoja daugiau nei įprastas plombavimas. Kas sąlygoja gydymo kainą?

– Taip yra dėl naudojamų aukščiausios kokybės ir sertifikuotų plombinių medžiagų, kurios savo fizinėmis savybėmis – tvirtumu, sukibimu su dantimi ir kt. – nesiskiria nuo natūralių dantų audinių savybių. Natūralus dantis susideda iš keleto sluoksnių, besiskiriančių spalva, skaidrumu, kietumu, todėl estetiškai plombuojant privaloma sluoksnis po sluoksnio atkurti pažeistus dantis. Čia jau prireikia ypatingo kruopštumo ir gydytojo gebėjimų, norint tiksliai atstatyti danties formą, kuri svarbi ne tik estetikai, bet ir tinkamam funkcionavimui. Be to, tam, jog restauruoti dantys būtų apsaugoti nuo drėgmės burnos ertmėje, naudojama speciali guma – koferdamas. Tai užtikrina puikų plombinės medžiagos sukibimą su danties audiniais ir, žinoma, ilgalaikiškumą.


TAIP PAT SKAITYKITE:

» Sprendimas, sukursiantis Jums teigiamus pokyčius
» Estetinis plombavimas: puikus rezultatas – mažos išlaidos