Aš už pažangesnį dantų tiesinimą!

Aš už pažangesnį dantų tiesinimą!
Dalinamės dviejų vaikų mamos Neringos dantų tiesinimo kapomis istorija.  Apie taisyklingą šypseną seniai svarsčiusi, tačiau procedūrą vis atidėliojusi pašnekovė prisipažino, kad lemiamas veiksnys renkantis pažangesnį dantų tiesinimą – pakankamai reti apsilankymai pas gydytoją ortodontą. Kai namuose laksto du vaikučiai – turi išmokti planuoti ir taupyti savo laiką.

 

Neringa, ar jums šypsena – svarbi išvaizdos detalė?

Tiesą pasakius, estetinė išvaizda ir šypsenos grožis rūpi, bet neperdėtai. Svarbu kaip pats žmogus jaučiasi, bet tai nėra būtina išvaizdos detalė.

Pristatykite savo ortodontinio gydymo atvejį. Ar svarstėte visus galimus tiesinimo būdus?

Apie dantų tiesinimą kaip estitinį faktorių galvojau seniai.  Tikriausiai pagrindinis veiksnys stabdęs priimti sprendimą – protinių dantų traukimo tikimybė.

Stengdamasi nustumti mintis šalin apie protinių dantų šalinimą, domėjausi galimomis dantų tiesinimo sistemomis, nagrinėjau jų pliusus bei minusus. Taip, konsultacijos pas ortodontę Agnę Palesikienę (Narbutytę) metu, išgirdau apie galimybę tiesintis dantis skaidriomis kapomis. „Juo ir pasinaudojau,“ – šypsosi pašnekovė.

Kaip dažnai reikia lankytis pas ortodontą, tiesinant dantis kapomis?

Reti apsilankymai pas gydytoją ortodontą – vienas didžiausių pliusų. Maždaug kas 2-3 mėnesius planuojamas vizitas apžiūrai, naujų kapų pasiėmimui ir gydymo eigos aptarimui.

Kaip sekėsi prie kapų priprasti?

Sunkiau buvo gal pirmąją kapų įdėjimo savaitę, jautėsi burnoje “svetimkūnis”, truputį šveplavau. Taip pat reikėjo priprasti kapas įsidėti bei išimti (pirmais kartais buvo sunkiau) valgant ar geriant dažančius gėrimus. Tačiau dabar tai įprasta procedūra. Šiuo metu įsidėjus naujas kapas apie parą jaučiasi maudimas, bet tai normalu. „Tiesinimas kapomis puikus būdas norint susilaikyti nuo papildomų užkandžiavimų“- išduoda mažą paslaptį Neringa.

Ar aplinkiniai pastebi, kad esate su dantų kapomis?

Didžiausias skirtumas tarp kapų ir breketų tai, kad kapos nėra labai krentančios į akis vizualine prasme. Artimieji smalsavo apie šį tiesinimo būdą, nes Lietuvoje tai pakankamai nauja. O aplinkiniai suaugę žmonės, tai nelabai komentuoja.

Ar rekomenduotumėte dantų kapas draugams ir kodėl?

Taip, nes manau, kad tai pažangesnis dantų tiesinimo būdas nei breketai.

 

Registruokis konsultacijai dėl dantų tiesinimo skaidriomis kapomis:
""
1
Vardas, pavardė
Telefono numeris
Pageidaujama data
Pageidaujamas laikas
Nurodykite registracijos priežastį, savo pageidavimus
0 /
Previous
Next