Burnos higiena: 4 taisyklės nešiojant breketus

Burnos higiena: 4 taisyklės nešiojant breketus
Su breketais burnos higiena tampa sudėtingesnė

Ortodontinis gydymas pareikalauja iš paciento kur kas didesnio dėmesingumo prižiūrint savo dantis. Juos tenka valyti daug dažniau, nes esant nepakankamai priežiūrai ant dantų besikaupiančios apnašos skatina emalio demineralizaciją, atsiranda balkšvos spalvos emalio paviršiaus pakitimai, vėliau tose vietose galimas gilesnis pakenkimas, kas skatina ėduonies atsiradimą.

Nuolatinė burnos higienos stoka gali sukelti ir dantenų uždegimą – jos paburksta, ima kraujuoti. Be to, prasta burnos higiena kenkia ir breketų fiksacijai.

Burnos higiena nešiojantiems breketus – sudėtinga. Svarbu suprasti, kad dantų apnašos (pagrindinė dantų karieso priežastis) turi būti pašalintos mechaniškai: minkšto dantų šepetėlio, vieno danties šepetėlio ir specialaus tarpdančių šepetėlio bei tarpdančio siūlo  pagalba.

„Tam rekomenduojama naudoti dantų pastą su fluoru. Balinančių dantų pastų, nešiojant breketus, naudoti negalima“, – tikina burnos higienistė Sandra Petrovaitė.

4 dantų valymosi taisyklės nešiojant breketus:

1. Vieno danties šepetėliu dantys išvalomi sukamaisiais judesiais virš ir po breketais.

2. Minkštų dantų šepetėliu turi būti išvalomi vidiniai dantų paviršiai, taip pat pakartotinai virš ir po breketais.

3. Tarpdančių šepetėliu (eglutės formos) valomos vietos esančios už vielos nuo breketo iki breketo.

4. Kiekvienas tarpdantis valomas specialiu tarpdančių siūlu (Super Floss). Šis siūlas patogus tuo, jog turi kietą galiuką, kuris palengvina valymą. Siūlas naudojamas tik vakarais.

Štai, kaip atrodo dantys po breketų nuėmimo, kuriuos pacientai blogai prižiurėjo ir nesistengė valyti!

„Būtina dažnai ir kruopščiai valyti dantis pačiam, o kas keturis mėnesius lankytis pas burnos higienistą, kad būtų profesionaliai atlikta burnos higiena, – tikina specialistė S. Petrovaitė. –Tik kartu su pacientu galime pasiekti puikių rezultatų ir nuėmus breketus džiaugtis gražia šypsena. Juk breketai – nemaža investicija, pareikalaujanti ir daug laiko, ir pinigų, todėl raginu į dantų valymą pažiūrėti atsakingai, kad vėliau netektų apgailestauti.“