Danties kanalo gydymas – greitai ir be skausmo. Ar taip gali būti?

Danties kanalo gydymas – greitai ir be skausmo. Ar taip gali būti?
Ne paslaptis, kad endodontinio gydymo ar pergydymo sėkmę lemia efektyvus danties šaknų kanaluose esančių mikroorganizmų pašalinimas, kitaip tariant – infekcijos išgydymas.

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad šaknies kanalų sistemą sudaro ne tik pagrindinis kanalas, bet ir įvairūs papildomi kanalai bei atsišakojimai. Juose, o taip pat šaknų sienelėse esančiuose kanalėliuose „apsigyvenę“ mikroorganizmai yra sunkiai pasiekiami. Kitaip tariant, ant apdorotų šaknų kanalų sienelių yra aptinkamas „lipnusis sluoksnis“, kurį ir sudaro mikroorganizmai, dentino drožlės bei infekuotos pulpos likučiai.

Lazerio vaidmuo endodontijoje

Endodontiniam gydymui yra naudojami mechaniniai instrumentai, ultragarsas, taip pat plovimas specialiais tirpalais.

Tačiau tai nėra visi gydymo būdai. Centro „Denticijos“ odontologė Jūratė Lybaitė, pacientus gydanti jau 18 metų, geresniems rezultatams pasiekti naudoja lazerį.

„Per ilgametę darbo praktiką teko, jeigu gerai suskaičiavau, sugydyti daugiau nei 20 000 kanalų. Klinikoje lazeris yra naudojamas nuo 2014 m. Ir išties – skirtumas tikrai matomas. Šio aparato teikiamą naudą pastebiu svarbiausia ne tik aš, bet taip pat ją jaučia ir mano pacientai po atliktų procedūrų. Lazerio pagalba nuo šiol galiu išgydyti itin komplikuotus atvejus“, – apie lazerį endodontijoje pasakojo odontologė-endodontė J.Lybaitė.

Moksliniai tyrimais įrodyta, kad lazeris gali sunaikinti bakterijas, esančias giliai šaknų sienelėje, kurios būna nepasiekiamos įprasto apdorojimo metu. Tai žymiai padidina endodontinio gydymo ir pergydymo sėkmę.

„Lazeris turi keletą ypatingų privalumų. Pirmiausia tai, kad jo panaudojimas pacientui nekelia visiškai jokio skausmo. Antrasis pliusas tas, kad tai neįtikėtinai sparti procedūra. Vos per 30-60 sekundžių danties šaknies kanalas būna apdorojamas. Manau, kad pacientams tai turi pridėtinę vertę, juk visi žmonės šiais laikais skuba ir tikrai nenori praleisti ilgų ir skausmingų valandų odontologo kėdėje“, – šypsodamasi kalbėjo gydytoja.

Dėl šios technologijos antibakterinių savybių yra išvengiama tokių komplikacijų, kaip uždegimas, patinimas, skausmas.

Simptomai, parodantys endodontinio gydymo reikalingumą

Pajutus skausmą, dantenų patinimą, ilgai trunkantį jautrumą karščiui ar šalčiui, nemalonius pojūčius kramtant maistą, o gal pastebėjus danties spalvos pakitimą – derėtų nieko nelaukiant kreiptis į  specialistą.