Estetinis plombavimas: puikus rezultatas – mažos išlaidos

Estetinis plombavimas: puikus rezultatas – mažos išlaidos
Centro „Denticija“ džiaugiasi į savo gydytojų komandą priėmusi dar vieną jauną, žavią bei ambicingą gydytoją odontologę Justę Vankevičienę. Specialistė visą dėmesį sutelks į estetinio plombavimo sritį.

– Gydytoja, papasakokite apie savo darbo praktiką.

– Studijavau Vilniaus universiteto medicinos fakulteto Odontolgijos institute. Karjerą prasidėjau nuo darbo poliklinikose, kur atlikau įvairų gydymą. Šiuo metu centro „Denticijoje“ atlieku estetinį plombavimą bei Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje bendrinėje nejautroje gydau neįgaliuosius ir problematiškus vaikus. Estetinis dantų plombavimas yra sritis, kuri leidžia save realizuoti. Būtent todėl nuolat domiuosi šios srities naujovėmis, o kvalifikaciją keliu tiek Lietuvos, tiek užsienio lektorių kursuose.

– Ką gali estetinio plombavimo specialistas, ko negali kitos srities odontologas?

– Šios srities privalumas tas, jog sąlyginai už mažą kainą, galima pasiekti puikų rezultatą. Ši procedūra turėtų būti aktuali tiems, kurie nori išsaugoti kuo daugiau danties audinių, nes atliekant estetinį plombavimą, pašalinami tik seni užpildai ar ėduonies pažeisti paviršiai, neliečiant sveikų danties audinių. Dauguma estetinį plombavimą supranta tik kaip priekinių dantų plombavimą, tačiau šis gydymas taip pat taikomas galiniams dantims. Dar vienas estetinio plombavimo privalumas – greitis. Esant palankioms sąlygoms, vieno vizito metu galima atkurti visus priekinius dantis. Todėl pacientas jau tą pačią dieną išeina su nauja šypsena.

– Esate viena iš tų odontologijos specialisčių, kuri kone dažniausiai sulaukia prašymo padaryti tobulai akinamą šypseną. Ar galite išpildyti tokius pacientų norus ir kaip į juos reaguojate?

– Kiekvienas pacientas „tobulai akinamą šypseną” supranta skirtingai. Visuomet stengiuosi įsiklausyti į paciento norus. Pirmosios konsultacijos metu aptariame paciento lūkesčius bei galimybes. Manau, kad kiekvieno žmogaus šypsena yra unikali, todėl stengiuosi savo darbą atlikti taip, kad šypsena būtų kuo natūralesnė. Ši sritis mane tuo ir žavi, kad per sąlyginai trumpą laiką, galima atlikti didelį darbą, pakeičiant ne tik danties formą, bet ir danties spalvą. Žinoma stengiuosi, kad visi paciento norai būtų patenkinti.

– Tikriausiai visi skaitantys norėtų sužinoti, ar skausmingos Jūsų procedūros?

– Pati procedūra tikrai nesukelia skausmo, nes ji atliekama vietinėje nejautroje. Visas nesmagumas yra vaistų suleidimas, tačiau prieš leidžiant vaistus, naudoju aplikacinę nejautrą, kurios metu dantenos patepamos medžiaga, turinčia nuskausminantį poveikį, tad vaistų leidimo diskomfortas yra maksimaliai sumažinamas.