Kraujuoja dantenos? Signalas labai rimtas

Kraujuoja dantenos? Signalas labai rimtas
Sunerimti vertėtų kiekvienam žmogui, kuriam kraujuoja dantenos, kadangi sveikos dantenos nekraujuoja ir turėtų būti šviesiai rožinės spalvos.

Apie periodonto problemas byloja ne tik kraujavimas valant dantis, bet ir dantų, dantenų jautrumas, taip pat blogas kvapas gali signalizuoti apie periodonto patologiją.

„Jeigu kraujuoja dantenos, gali būti, kad tai dar tik dantenų uždegimas, kuris yra grįžtamas procesas ir reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną, galima visiems laikams šio negalavimo atsikratyti“, – sako gydytoja periodontologė Barbara Zavadska. Vis tik, jei liga yra labiau pažengusi, tokiam pacientui būtina gydytojo periodontologo nuolatinė priežiūra.

Periodontologės B. Zavadskos teigimu, profilaktiškai pasitikrinti reikėtų ir tiems žmonėms, kurių šeimos nariams jau diagnozuotas periodontitas, kurių tėvai serga periodontitu ar anksti neteko dantų, kadangi periodontitas taip pat yra genetiškai paveldimas.

Prie ko priveda abejingumas

Vadinamosios periodonto kišenės pacientas pats išsivalyti nėra pajėgus. Ilgainiui tinkamai neišvalant kišenės joje toliau vystosi uždegimas ir ji gilėja. Galiausiai netenkama vis daugiau kaulo aplink dantį, pradeda formuotis periodonto pūliniai, dantys pasidaro paslankūs, galiausiai iškrenta. „Periodontitą sukelia burnoje esančios agresyvios bakterijos bei genetinė predispozicija. Nors genų pasirinkti negalime, asmeninę burnos higieną sukontroliuoti tikrai esame pajėgūs“, – pastebi gydytoja.

Be paciento pastangų – odontologas bejėgis

Periodonto gydymo sėkmė priklauso nuo kelių faktorių. Visų pirma reikalingas paciento sąmoningumas. „Pirmas ir svarbiausias faktorius – turi būti labai gera individuali burnos higiena. Tikrai neužtenka valyti paprastu šepetėliu, du kartus per dieną, būtina taip pat išvalyti tarpdančių paviršius bei periodiškai atlikti profesionalų apnašų valymą. Tik tuomet yra išvalomos pacientui nepasiekiamos vietos bei dantys yra nupoliruojami“, – pasakoja gydytoja odontologė-periodontologė.

Ar gydymas skausmingas?

Gydytojos teigimu, periodontologinis gydymas atliekamas vietinėje nejautroje, siekiant išvengti paciento diskomforto. Po chirurginio periodonto gydymo skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kurie turi nuskausminantį poveikį. Dažniausiai gydymas nėra neskausmingas, savaiminio skausmo nėra ir po procedūros.

Galimybė apsidrausti

„Egzistuoja tyrimai, susiję su periodontito diagnozavimu. Pacientui panorėjus, galima nustatyti genetinį polinkį bei diagnozuoti burnoje esančią mikroflorą, išsiaiškinti, ar ji nėra agresyvi“, – komentuoja periodontologė B. Zavadska.

Nedelskite net tuomet, jei kraujuoja dantenos ir atrodo, jog tai normalus reiškinys. Tai gal ibūti labai rimtas signalas apie turimą problemą.