Praradote dantį? Būtina skubi danties implantacija

Praradote dantį? Būtina skubi danties implantacija
Vaikystėje visiems yra tekę patirti dantų kritimo siaubą. Tačiau šis periodas – menkniekis. Kur kas liūdniau yra atsisveikinti su nuolatiniais dantimis.

Kai kuriems pasitaiko nelaimingi atsitikimai, kurių metu netenkama vieno arba kelių dantų. Jų skaičiaus sumažėjimą gali lemti ir ėduonis ar dantenų ligos, pavyzdžiui, periodontitas.

Bet kuriuo atveju, dantų trūkumas gali sukelti eilę problemų – pradedant nuo nepatogumo bendraujant ar prasto estetinio vaizdo, baigiant žandikaulio kaulinio audinio silpnėjimu ir tolesniu dantų kritimu.

Nepamirškime ir pagrindinės dantų funkcijos – netinkamai sukramtytas maistas gali sukelti skrandžio ar kitų virškinimo sistemos dalių sutrikimus.

Dantų funkcionalumo atstatymas

Jeigu žandikaulio kaulinis audinys nėra pažeistas, geriausias sprendimas dantų pakeitimui – implantacija. Šios procedūros metu į kaulą įstatomas implantas, pagamintas iš titano. Implantas ilgainiui suauga su kauliniu audiniu. Gijimo trukmė po implantacijos – apie 3-6 mėnesiai, kurių metu vyksta implanto įsitvirtinimas žandikaulyje.

Implantacija ir jos nauda

Implantuota dirbtinė šaknis anatomiškai yra panašiausia į natūraliai išaugusius dantis, nes jų tvirtinimo taškai yra žandikaulyje, tvirti ir nejudrūs. Dėl to yra išlaikoma natūraliausia šypsenos išvaizda ir veido forma. Be to, implantuojant dantis nėra niekaip paveikiami aplinkiniai sveiki dantys, o ir patys implantai jau nebegali būti paveikiami ėduonies (žinoma, tai neatleidžia nuo prievolės prižiūrėti savo burnos higieną ir nuolat valytis dantis).

Dar vienas didelis implantų skiriamasis bruožas – tokie dantys niekada nejuda iš savo vietos kalbant ar valgant, todėl pacientui netenka kompleksuoti dėl ne vietoje atsiduriančių dirbtinių dantų. Galiausiai, implantacija padeda užkirsti kelią kaulo silpimui ir irimui. Tai yra vienintelis būdas nuolat stimuliuoti kaulinį audinį ir palaikyti jo tvirtumą, taip užbėgant už akių didesnėms dantų problemoms.

„Netekus danties, įvyksta negrįžtami biologiniai pakitimai. Dėl to yra labai svarbu, kiek laiko yra praėję po danties netekimo, – tvirtina burnos, veido ir žandikaulių chirurgas Aleksandras Gordevičius. – Tie pacientai, kurie netekę danties kreipiasi po 3 mėnesių ar po pusės metų, dažniausiai vis dar turi maksimalų kaulo kiekį. Tokiais atvejais gydymas būna sėkmingas ir pacientas gali džiaugtis labai gerais rezultatais.“

danties implantas

Po implantacijos – eilė protezavimui  

Antras žingsnis, kurį reikia atlikti norint pilnai atstatyti prarastą dantį, yra protezavimas. Tuomet kai implantas pilnai prigyja, jis tampa puikia atrama ant kurios galima pritvirtinti protezą – dirbtinį dantį, kuris būna visiškai funkcionalus. Nuo jau turimos dirbtinės danties šaknies – implanto gydytojas odontologas nuima atspaudą ir tiksliai suformuoja būsimą dantį.

Atlikti protezavimą rekomenduojama praėjus nemažiau kaip 6-8 savaitėms po implantacijos. Svarbu žinoti, kad kiekvienam pacientui šis laiko tarpas gali būti skirtingas.

Dar viena alternatyva – danties persodinimas

Turint palankią situaciją, egzistuoja galimybė protinį dantį perkelti į trūkstamo danties vietą. „Persodinto danties prigijimo tikimybė yra virš 90 procentų. Toks dantis vėliau yra gydomas ir prižiūrimas lygiai taip pat, kaip ir kiti endodontiškai gydyti dantys“, – sako burnos chirurgas A. Gordevičius, kuris yra atlikęs ne vieną sėkmingą danties persodinimo operaciją.


TAIP PAT SKAITYKITE:

» Kokią žalą padaro prarastas dantis?
» Burnos, veido, žandikaulių chirurgas A. Gordevičius: 13 metų patirtis, 34 000 operacijų ir naujas gydymo metodas klinikoje