Profesionali burnos higiena: kada atėjo laikas?

Profesionali burnos higiena: kada atėjo laikas?

Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurios pagalba galima išvengti dantų bei burnos ertmės ligų ir turėti sveiką šypseną.

Kada laikas susirūpinti?

Jeigu dažnai skundžiatės nemaloniu burnos kvapu, dantų paslankumu, kraujuojančiomis dantenomis, tai visi šie požymiai rodo, kad burnos ertmės higiena yra prastos būklės ir ant dantų gausu prisikaupusių apnašų. Tai yra tiek kariesio, tiek periodontito ligų pradžia.

Mūsų klinikoje profesionali burnos higiena atliekama šiais metodais:

  • Intraoralinės kameros pagalba burnos higienistė leis Jums įsitraukti į gydymo procesą ir parodys Jūsų burnos ertmės būklės nuotraukas prieš bei po atliktos procedūros.
  • Nors procedūra neskausminga, Jums paprašius burnos higienistė atliks vietinę nejautrą.
  • Ultragarsinio skalerio, oro abrazijos bei kitų specialių intrumentų pagalba nuo visų dantų paviršių ir dantenų kišenių nuvalomos kietosios ir minkštosios apnašos; danties poliravimui naudojami „KAWO“ perlai.
  • Pigmentinės apnašos, susidariusios nuo nuolatinio kavos, arbatos, cigarečių naudojimo, pašalinamos naudojant „AIR-FLOW“ sistemą (stipri vandens ir suspausto oro srovė kartu su kalio karbonato milteliais).
  • Dantys ir plombos nupoliruojami specialiu šepetėliu ir pasta tam, kad apnašos kauptųsi lėčiau.
  • Jei indikuotina, atliekama fluoro lako aplikacija, kuri padeda apsauganti dantis nuo karieso.

Po procedūros gyd. higienistė pacientui rekomenduoja, kaip tinkamai atlikti kasdieninę burnos higieną namuose, kokias priemones naudoti, taip pat pataria, kaip prižiūrėti protezuotus dantis, dantų implantus, ortodontiškai gydomus dantis.

Svarbu paminėti, kad profesionali burnos higiena turi būti atliekama ne mažiau kaip du kartus per metus. Pasirūpinkite savo burnos sveikata laiku!

Komentuoja burnos higienistė Sandra Petrovaitė.